Biostymulatory – innowacyjne podejście do medycyny estetycznej
Biostymulatory – innowacyjne podejście do medycyny estetycznej
Ilość zabiegów i terapii, które pomagają odzyskać piękny i młody wygląd, jest w ostatnim czasie niezwykle duża. Coraz to nowsze preparaty, terapie i zabiegi są w stanie pomóc Ci odzyskać młody wygląd oraz przede wszystkim zdrowie skóry. Jednymi z najpopularniejszych i najnowocześniejszych sposobów na poprawę wyglądu i kondycji są biostymulatory. Opowiemy o tym innowacyjnym rozwiązaniu poniżej.
Czym są biostymulatory?
Na rynku medycyny estetycznej znaleźć można mnóstwo biostymulatorów – nie każdy jednak daje spektakularny efekt, o którym marzy większość pacjentek. Większość preparatów powstaje na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego. Taki kwas hialuronowy nie powiększa i nie naciąga widocznie skóry, wypełnia jedynie macierz pomiędzy komórkami. Nie oznacza to jednak, ze taki preparat nie ma żadnego działania medycznego – wręcz przeciwnie. Wyraźnie poprawia jakość skóry, upiększa ją i odżywia. Skóra wydaje się ładniejsza i gęstsza, jędrniejsza, zdrowsza.
Innym rodzajem biostymulatorów są te stworzone na bazie peptydów i aminokwasów, które stymulują wytwarzani elastyny. Najczęściej jako bazę tych preparatów wykorzystuje się glicynę, prolinę, walinę i lizynę.
Kolejnym rodzajem biostymulatorów są te oparte na hydroksyapatycie wapnia. Jest on obecny w tkance kostnej, bez niego układ kostny nie mógłby funkcjonować. Po wprowadzeniu pod skórę staje się on niejako „rusztowaniem” dla kolagenu, który dzięki takiemu wsparciu może bardziej efektywnie działać w skórze.
Wśród biostymulatorów wyróżnia się też kolagen, który podany z zewnątrz, napędza działanie naturalnie występujących w skórze rodzajów kolagenu. Poprawia się struktura i funkcjonalność tkanek.
Biostymulatory z polikaprolaktonem – innowacja na rynku
Polikaprolakton to niezwykły polimer, którego cząsteczki charakteryzuje idealna gładkość. Dzięki temu jest on w stanie ulec enkapsulacji po podaniu do skóry. Mechanicznie stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu typu I, który charakteryzuje się efektywnym działaniem. Dzięki polikaprolaktonowi skóra staje się promienna, odżywiona i gładka. Poprawia się jej jędrność a co najważniejsze – polikaprolakton nie powoduje efektu paraliżu. Mimika twarzy pozostaje naturalna, a to, ze dana osoba przeszła zabieg wypełniający, pozostaje niezauważone. Efekt jest natychmiastowy, a synteza kolagenu wzmaga się, przez co skóra staje się piękna i odżywiona.
Więcej na temat polikaprolaktonu przeczytasz w naszym innym artykule.
Podsumowanie
Jeśli interesuje Cię terapia biostymulatorami – odwiedź nasz gabinet. Mamy w ofercie wszystkie z opisanych powyżej substancji. Efekty mogą Cię zaskoczyć! Umów się na wizytę, a nasi lekarze zaproponują Ci najlepsze rozwiązanie. Pozwól sobie na piękno, młodość i zdrowie, odzyskaj blask przed wakacjami!