Toksyna botulinowa

 
Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej- zwanej botoksem, stosowany jest w celu redukcji zmarszczek poprzecznych czoła, lwiej zmarszczki (usytuowanej między brwiami), zmarszczek „palacza” czy tzw. “kurzych łapek”. Ponadto swoje zastosowanie znajduje także w przypadku bruksizmu (nawykowego, nieświadomego zaciskania zębów i zgrzytania zębami) oraz nadmiernej potliwości.

Kilkunastominutowa procedura polegająca na wstrzyknięciu w kilka miejsc toksyny botulinowej, powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Botoks wykorzystywany jest w profilaktyce przeciwstarzeniowej – zanim powstaną trwałe zmarszczki statyczne, ale także w długotrwałej terapii skutecznie redukuje już powstałe zmarszczki.

Doktor Sławomir Kęcki

Umów się na zabieg online lub zadzwoń do nas!

Botoks

BOTOKS W SKRÓCIE

Botoks to bezpieczny, nieinwazyjny zabieg przeznaczony do wygładzenia zmarszczek mimicznych twarzy. Dobrze zaplanowany i wykonany zabieg gwarantuje naturalny wygląd, bez efektu „maski”.

Na czym polega zabieg BOTOX®?

Zabieg polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w określone okolice, której zadaniem jest zablokowanie chemicznego sygnału wywołującego skurcz mięśnia. Stosuje się ją w niewielkiej, specjalnie dobranej dawce tak, aby działała tylko na mięśnie, w które została podana. Efekty w postaci niemożności intensywnego zmarszczenia czoła, okolicy oka powodują poprawę jakości skóry, zniwelowanie już powstałych zmarszczek, a także działają profilaktycznie przeciwzmarszczkowo. W naszych gabinetach stosujemy preparat Botox firmy Allergan.

Zalecenia po BOTOKSIE

Co wolno, a czego po botoksie nie wolno? Bezpośrednio po zabiegu oraz w pierwszych godzinach pacjent nie powinien dotykać, masować, bądź ugniatać miejsc w których wykonana była iniekcja. Nie należy również pić alkoholu, czy nadmiernie się przemęczać. Odradzana jest zwiększona aktywność fizyczna. Poza tym toksynie botulinowej można funkcjonować, jak w każdy inny dzień.

Najważniejsze informacje o Toksynie Botulinowej

Może masz problem z nadpotliwością? Toksyna Botulinowa rozwiąże Twoje problemy!

Wstrzyknięcie Toksyny Botulinowej sprawia, że nie dochodzi do skurczu mięśnia wypychającego pot na zewnątrz. Jednorazowy zabieg polegający na zaaplikowaniu preparatu w leczony obszar (pachy, dłonie, stopy) powoduje znaczne ograniczenie wydzielania potu na okres 6-8 miesięcy.

Czy są jakieś działania niepożądane przy leczeniu preparatem BOTOKS?

Ewentualne działania niepożądane omawiam z pacjentką przed wstrzyknięciem Botoksu. Aby ich uniknąć, należy przestrzegać kilku prostych zasad, które szczegółowo omawiam przed wykonaniem zabiegu.

Czy Toksyna Botulinowa® nie spowoduje rozluźnienia całej twarzy?

Nie, zabieg BOTOKS® rozluźnia tylko nadmiernie aktywne mięśnie, do których został wstrzyknięty. Nie przemieszcza się do innych okolic. Jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek.

Czy można i co ile powtarzać botoks?

Zabieg botoksu można powtarzać wiele razy. Należy jednak to robić, gdy przeminie efekt poprzedniego zabiegu. Zatem zabieg iniekcji Toksyny Botulinowej można ponowić co 4-6 miesięcy, jednak nie szybciej niż po 3 miesiącach od poprzedniego zabiegu botoksu.

Jak szybko BOTOKS® zacznie działać?

Gwarantujemy Ci, że w ciągu kilku dni po zabiegu z użyciem botoksu zauważysz znaczące wygładzenie zmarszczek, a po tygodniu będzie widoczny ostateczny efekt.

Cennik

Porada specjalistyczna

120 zł

Lwia zmarszczka

od 500 zł

Zmarszczki poprzeczne czoła

od 500 zł

Kurze łapki

od 500 zł

2 obszary (górna część twarzy)

900 zł

3 obszary (górna część twarzy)

1200 zł

Nadpotliwość – pachy

1500 zł

Nadpotliwość – dłonie

1500 zł

Umów się na zabieg z użyciem Botoksu w Opolu lub Brzegu!

Zapraszamy do skorzystania z zabiegów botoksu w jednym z naszych gabinetów medycyny estetycznej w Opolu lub Brzegu. Dołącz do grona zadowolonych pacjentów. Sprawdź wszystkie informacje o zabiegu, zapoznaj się z cennikiem Toksyny Botulinowej Opole i Brzeg, a następnie umów się na botoks Opole lub Brzeg!

Opinie naszych klientek

Umów się na swój wymarzony zabieg online lub zadzwoń do nas!

Jesteś z innego miasta? Posiadamy Gabinety w Brzegu i Opolu. Wybierz odpowiedni i zapisz się!