Na czym polega badanie dermatoskopowe?

Badanie dermatoskopowe wykonywane jest przy pomocy urządzenia zwanego dermatoskopem. Jest to urządzenie, które pozwala ocenić wielkość zmiany oraz jej ewentualny wzrost na przestrzeni czasu. Z pomocą dermatoskopu dermatolog może w szybki, bezbolesny sposób sprawdzić niepokojące nas zmiany barwnikowe, znamiona, wyrośla skórne, a nawet zdiagnozować czerniaka.
Doktor Sławomir Kęcki

Wybierz swój wymarzony zabieg w Opolu lub Brzegu i umów się na wizytę już dzisiaj!

Dermatoskopia w skrócie

Dermatoskop wskazania

Dermatoskopia wskazana jest szczególnie osobom, u których występuje skłonność do powstawania znamion.

Dermatoskop przeciwwskazania

Badanie dermatoskopem jest badaniem w nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie wymagającym stosowania żadnych środków czy preparatów. Tym samym dermatoskopia może być wykonywana u każdego i nie ma żadnych przeciwwskazań do jej przeprowadzenia.

Dermatoskopia jak wygląda badanie?

Badanie dermatoskopowe jest szybkie i bezinwazyjne. Przed przystąpieniem do niego, dermatolog spryskuje niepokojącą zmianę skórną płynem, który zmniejsza odbijanie i rozpraszanie światła dermatoskopu. Następnie przykłada urządzenie do znamienia, brodawki lub przebarwienia, przyglądając się dokładnie jego kształtowi, barwie oraz wielkości. Jeśli zmiana skórna, po zbadaniu jej dermatoskopem przed dermatologa, nosi znamiona złośliwości, wówczas pobierany jest jej wycinek do badania histopatologicznego. Zmiany łagodne można natomiast usunąć w celach estetycznych przy pomocy lasera, krioterapii lub poprzez elektrokoagulację (więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zakładce “Dermatochirurgia”).

Z badania dermatoskopowego mogą Państwo skorzystać zarówno w naszym gabinecie w Brzegu, jak i w Opolu. Rejestracji mogą Państwo dokonywać telefonicznie, internetowo lub poprzez nasz e-mai. Zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Dermatoskopia Opole i Brzeg

Dermatoskopia jest badaniem, które pozwala na precyzyjne określenie charakteru zmian skórnych. Dzięki niemu można zawczasu określić złośliwość zmian i natychmiast je usunąć. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z badania dermatoskopowego w jednym z naszych gabinetów! Umów się na badanie dermatoskopem w Opolu lub Brzegu, w jednym ze specjalistycznych gabinetów, już dzisiaj!

Dermatoskopia opinie naszych klientek

Wybierz swój wymarzony zabieg w Opolu lub Brzegu i umów się na wizytę już dzisiaj!