Co to jest zabieg HIFU UTIMS?

HIFU UTIMS to skrót od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, oznaczający skupioną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Zabieg UTIMS należy do zabiegów medycyny estetycznej o działaniu liftingującym oraz ujędrniającym. Najczęściej wykonuje się bezinwazyjny lifting twarzy, jednak HIFU doskonale sprawdza się także jako zabieg na inne części ciała. Z powodzeniem można zastosować także HIFU na ciało, brzuch, dekolt, szyję, ramiona czy na uda.

UTIMS HIFU Oława - jak długo utrzymuje się efekt?

Zabieg HIFU UTIMS jest niezwykle skuteczny i cechuje się tym, że w zdecydowanej większości przypadków wystarcza jeden zabieg, aby uzyskać oczekiwany efekt. Jak długo jednak skóra pozostanie jędrna po przeprowadzeniu UTIMS HIFU? Okres ten wynosi zazwyczaj ponad 1 rok. Po upływie tego czasu skóra nie stanie się jednak momentalnie wiotka. Efekty HIFU zaczną stopniowo słabnąć, co jest naturalnym czynnikiem upływu czasu.
Doktor Sławomir Kęcki

Wybierz swój wymarzony zabieg w Opolu lub Brzegu i umów się na wizytę już dzisiaj!

HIFU Oława w skrócie

Zabieg HIFU Oława - zalety zabiegu

 • Skuteczność,
 • Brak okresu rekonwalescencji,
 • Możliwość pracy na poziomie naskórka, skóry właściwej oraz na warstwie smas,
 • Zaobserwowanie zmian tuż po przeprowadzonym zabiegu,
 • Zabieg bezinwazyjny,
 • Efekt liftingu bez użycia skalpela,
 • Brak potrzeby wcześniejszego, specjalistycznego przygotowania oraz procedur pozabiegowych,
 • Możliwość dokonania liftingu HIFU twarzy i ciała.
 • Nowoczesny gabinet, wyposażony w najnowszy sprzęt do HIFU

HIFU wskazania do zabiegu

 • Wiotkość skóry twarzy i ciała – w szczególności: ramion, brzucha, piersi,
  pośladków, ud oraz kolan.
 • Ujędrnienie i poprawa skóry dotkniętej rozstępami.
 • Zaburzony owal twarzy,
 • Utrata elastyczności i zwiotczenie skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży.
 • Redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała.
 • Profilaktyka wiotkości skóry w wieku 35+, a także podczas odchudzania.

HIFU przeciwwskazania

 • Ciąża.
 • Aktywne choroby nowotworowe
 • Stan zapalny/zmiany skórne w miejscu wykonywania zabiegu.
 • Opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu.
 • Implanty w miejscu zabiegu.

HIFU kiedy efekty?

Efekty HIFU UTIMS są widoczne już po około 1-2 dniach. Jednak na finalny efekt zabiegu HIFU UTIMS należy poczekać do około 3 miesiąca.

HIFU co ile powtarzać i ile zabiegów?

Nieinwazyjny lifting ciała i twarzy warto powtórzyć od 2 do 3 razy, w odstępnie około 2 miesięcy. Wówczas uzyskamy najlepsze efekty.

Konsultacja i wywiad przed zabiegiem HIFU UTIMS w Oławie

Zabieg UTMS HIFU Oława poprzedzony jest szczegółową konsultacją i wywiadem m.in. na temat oczekiwań pacjenta, możliwych konsekwencjach planowanej terapii, a także wskazaniach i przeciwwskazaniach do HIFU, co zostanie ujęte w zgodzie na zabieg. Przed zabiegiem HIFU UTIMS w Oławie lekarz, w porozumieniu z pacjentem ustala obszar zabiegowy oraz ilość impulsów, a tym samym koszt zabiegu. Zabieg HIFU jest nieinwazyjny, a dzięki przetwornikom CENTERLESS ból zredukowany jest do minimum. Pacjent po zabiegu HIFU powraca do pełnej aktywności. Dużą zaletą jest to, iż zabiegi można wykonywać przez cały rok. Po zabiegu mogą się pojawić krótkotrwałe efekty jak zaczerwienienie skóry, tkliwość w miejscach zabiegowych oraz niewielki obrzęk. W przypadku innych objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Technologia HIFU co to jest i jakie daje efekty?

 • Nieinwazyjny lifting ciała i twarzy,
 • Odmładzanie skóry i konturowanie,
 • Modelowanie sylwetki,
 • Redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu,
 • DUTIMS to przełomowe urządzenie HIFU UTIMS zarówno dla ciała i twarzy,
 • Przetworniki CENTERLESS gwarantują precyzyjne i bezpieczne zabiegi,
 • Wysoka dokładność i stabilne przetworniki (HAST),
 • 10-calowy ekran dotykowy.

Jak działa HIFU UTIMS A3?

UTIMS A3 to fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości HIFU UTIMS służące do nieinwazyjnego podgrzewania skóry twarzy, szyi i ciała. Natychmiast po zabiegu osiągamy efekt liftingu i wygładzenia skóry, a do 3 miesiące po zabiegu po przebudowie kolagenu osiągamy maksymalny efekt. Dzięki 9 przetwornikom CENTERLESS mamy możliwość bardzo precyzyjnego, skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu.

Bolesność zabiegu HIFU w Oławie

Wykonanie zabiegów HIFU UTIMS nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, gdyż energia zabiegowa dostosowywana jest do subiektywnych odczuć pacjenta. Pojedynczym “strzałom” towarzyszy uczucie ciepła oraz delikatnego mrowienia. Ilość przyłożeń głowicy uzależniona jest od obszaru zabiegowego. Można zatem uznać, że HIFU lifting twarzy jest zabiegiem bezbolesnym.

HIFU rekonwalescencja

Zabieg z wykorzystaniem metody HIFU nie wyklucza pacjenta z życia codziennego. Podczas zabiegu nie zostaje przerwana ciągłość tkanek, a wiązka fal ultradźwiękowych rozchodzi się wewnątrz skóry, a nie na jej zewnętrznej warstwie. Dzięki temu, bezpośrednio po zabiegu HIFU, pacjent/ka może spokojnie wrócić do codziennej aktywności. Ewentualny rumień cieplny zanika już w trakcie trwania zabiegu.

HIFU ile zabiegów dla doskonałego efektu?

W niemal każdej sytuacji jeden zabieg HIFU UTIMS jest gwarancją znakomitych efektów. Czasami jednak zdarza się, że skóra pacjenta jest szczególnie złej kondycji i HIFU UTIMS należy wykonać ponownie. W takim przypadku, co ile powtarzać HIFU? Kolejny zabieg może być przeprowadzony po upływie minimum 3 miesięcy.

Na czym polega zabieg HIFU UTIMS - zasada działania

Podczas zabiegu HIFU UTIMS fala ultradźwiękowa wprowadza komórki skóry w drgania, w wyniku czego rozgrzewają się one do temperatury 60-70 °C. Skutkuje to koagulacją (ścięciem się) tkanek oraz stymulacją produkcji nowego kolagenu. Skóra staje się bardziej napięta, wygładzona oraz zagęszczona. Co więcej, HIFU UTIMS jest bezinwazyjnym liftingiem ciała. Poprzez zastosowanie głowic o różnym spektrum działania, daje ono bowiem możliwość pracy nie tylko na poziomie naskórka czy skóry właściwej, ale także na tzw. SMAS (warstwie mięśniowo – powięziowej).

HIFU Oława - galeria

Cennik HIFU Oława

Cała twarz

2200 zł
1500 zł

Twarz + szyja

3000 zł
2000 zł

Twarz + szyja + dekolt

3800 zł
2600 zł

Szyja + dekolt

2200 zł
1500 zł

Szyja

1300 zł
900 zł

Dekolt

1800 zł
1200 zł

Brzuch

2200 zł
1500 zł

Oba kolana

2200 zł
1500 zł

Oba ramiona

2200 zł
1500 zł

Zabieg UTIMS HIFU Oława – skorzystaj teraz!

Jesteś mieszkańcem Oławy, a interesuje Cię profesjonalny i skuteczny zabieg HIFU? Chcesz na nowo poczuć się w sobie piękno? Nazywam się Sławomir Kęcki i jako lekarz dermatolog oraz specjalista z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzam zabiegi HIFU UTIMS w Opolu i Brzegu, w jednym z moich gabinetów, w oparciu o sprzęt do HIFU najnowszej generacji, gwarantujący pożądane rezultaty. Masz więcej pytań, chcesz poznać cenę HIFU Opole lub Brzeg, a może sprawdzić jakie efekty przyniósł lifting twarzy i ciała HIFU innym pacjentom? Skontaktuj się ze mną lub już teraz umów się na bezinwazyjny lifting ciała i twarzy w Brzegu lub Opolu!

HIFU Oława opinie naszych klientek

Sprawdź co nasze klientki twierdzą na temat zabiegu HIFU UTIMS i zobacz opinie HIFU pod oczy, na brzuch, uda, twarz, ramiona, podbródek oraz inne części ciała!

Wybierz swój wymarzony zabieg w Opolu lub Brzegu i umów się na wizytę już dzisiaj!

Jesteś z innego miasta? Posiadamy Gabinety w Brzegu i Opolu. Wybierz odpowiedni i zapisz się!